Aeroklub Jihlava

Aeroklub Jihlava je občanské sdružení, sdružující pod svou záštitou zájemce o sportovní létání.

Počátky letecké činnosti spadají již do 50. let, kdy v roce 1945 proběhl na svahovém letišti v Bílém Kameni plachtařský kurz, první starty na letišti  Henčově byly provedeny v roce 1950 na kluzácích SG-38 Schulgleiter. Od té doby Aeroklub Jihlava vychoval řadu pilotů a parašutistů, namátkou například plachtařského reprezentanta Bronislava Navrátila či jeho současného nástupce Miloše Dederu, několikanásobného mistra republiky.

V současné chvíli Aeroklub Jihlava poskytuje zázemí plachtařům a parašutistům, pilotům motorových i ultralehkých letadel, pořádá akce sportovní (za všechny loňské Mistrovství světa v ultralehkém létání WMC 2009) i kulturní, jako již tradiční Horácký letecký den.

Vítejte tedy na našich nových stránkách, kde se určitě dozvíte mnohem více :)